.:: Hogwarts ::.

Academy for magic

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход

Share | 

Препоръчайте ни нещо

Go down 
АвторСъобщение
Ариел Нокс
~Директор~

Female
Брой мнения : 1283
Местожителство : Паркхил Роуд, Белсайз Парк, NW3 , Лондон
Дом : NA
Какво мислиш за форума : Еми супер е
Постове : Директор на "Хогуортс"
Пост в куидичния отбор : NA
Име на героя : Ариел
Галеони : 500
Точки : 4597
Registration date : 29.06.2008

ПисанеЗаглавие: Препоръчайте ни нещо   Пет Юли 25, 2008 7:01 am

Ами, понеже аз все нямам какво да гледам (филм де) и търся препоръки. Някое хубаво филмче, което да не е супер страшно с някфи кървища, ама да не е някфо тъпо.. дет да не ти се седи пред компа..
Върнете се в началото Go down
http://hogwarts.rpg-board.net
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчайте ни нещо   Пон Юли 28, 2008 8:15 am

Аз определено препоръчвам "Престиж" и "Илюзионистът".Kа мен и двата страшно ми харесаха.
Така...От едната страна - Крисчън Бейл и Скарлет Йохансон (+Хю Джакман и Кристофър Нолан като режисьор,което говори много за филма),от другата - Едуард Нортън и Джесика Бийл.
Невероятни са просто.
-

## Режисьор : Кристофър Нолан
## В ролите : Дейвид Бауи, Ребека Хол, Пайпър Перабо, Скарлет Йохансон, Майкъл Кейн, Крисчън Бейл, Хю Джакман, Анди Съркис
## IMDB : Линк към IMDB
## Държава : САЩ, Великобритания
## Година : 2006
## Времетраене : 128 минути
## Резюме : В тази заплетена, изпълнена с обрати и загатки история, двама магьосника от Викторианската епоха разпалват една надпревара, която прераства в една битка на надхитряване и неутолима жажда за разкриване на чуждите тайни

Докато тези двама забележителни мъже са разкъсани между дързост и желание, шоубизнеса и науката, амбицията и приятелството, резултатите от създалите се конфликти, се оказват опасни, измамни и дори смъртоносно.
-

## Режисьор : Нийл Бъргър
## В ролите : Едуард Нортън,Пол Джамати,Джесика Бейл
## IMDB : Линк към IMDB
## Държава : САЩ / Чехия
## Година : 2006
## Времетраене : 110 минути
## Резюме : Айзенхайм е магьосник, който забавлява и удивлява публиката на Виена в началото на 20-ти век, като привлича вниманието и на принц Леополд.Когато избраницата на принца, Софи вон Тешен, помага на магьосника на сцената, двамата разпознават един в друг своята детска любов – и заспалите чувства отново пламват.И докато тайната връзка продължава, Леополд възлага на главен инспектор Ул задачата да изобличи Айзенхайм. А Айзенхайм подготвя най-голямото си вълшебство изобщо.
-
Поне на мен са ми много любими...На мен ми се гледа нещо от рода на филмите о-горе...или де да знам,някой екшън.Някакви предложения?
Ариел Нокс
~Директор~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчайте ни нещо   Нед Авг 24, 2008 5:14 am

Ми аз ей сега ще си сваля Илюзиониста, защото ми изглежда супер интересен, пък ще видиме дали са ми грешни предположенията. Благодаря, че се сети да предложиш! ((:
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчайте ни нещо   Нед Авг 24, 2008 3:06 pm

Моля.
Надявам се да ти хареса (или да ти е харесало,ако вече си го гледала).Едуард Нортън е голям актьор по мое мнение.
Освен това обичам гласа му <333

А на мен някой да ми препоръча нещо?
Може и комедия да е,но аз предпочитам сериозен филм,защото хубави комедии напоследък не се правят.
:d10:

Ариел Нокс
~Директор~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчайте ни нещо   Нед Авг 24, 2008 3:09 pm

Ох.. не знам. Аз гледам все филми ей така.. не влагам много смисъл в тях, просто или за забавление или защото ми е било гадно на тема самотата.. тогава гледам някакви романтични, драми.. ала бала. ((: Екшънш, ужаси.. просто не ме кефят. А Илюзиониста още не съм го гледала.. май ще го гледам по-късно.. сега ще използвам докато има хора във форума. ((:
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчайте ни нещо   Нед Авг 24, 2008 3:15 pm

Романтичните филми са ми бозави и еднакви,иначе и аз преди ги гледах.
Има хубави комедии,разбира се,но напоследък не съм попадала на такава.Харесвам повечето комедии с Джим Кери,просто,защото е ВЕЛИК.И все пак,признавам си,сериозните му филми ми пълнят душата.
Така е и с Робин Уилямс,между другото.Не знам за комедиите,но..."Обществото на мъртвите поети","Добро утро,Виетнам"..вчера гледах "Пач Адамс".Невероятно.
Та за мен киното е нещо много повече и затова държа на него.
Сега се чудя първо - "Филаделфия","Американска история Х","Бразилия" или...предложения?
Ариел Нокс
~Директор~

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчайте ни нещо   Нед Авг 24, 2008 3:45 pm

"Американска история X" ми звучи интересно.. Rolling Eyes
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчайте ни нещо   Пон Авг 25, 2008 2:07 am

Братята Дрейк и Дани живеят в малко градче в Калифорния. Те тръгват по грешни пътища. Крайнодясно настроен мъж се опитва да ги манипулира по същия начин, по който навремето Хитлер е въздействал върху масите. Братята и приятелите им са членове на общност, в която влизат нелегални емигранти, негри, китайци - все хора, използващи своята изпадналост, за да получат онова, което белите са им отнели. Омразата към "другите" расте и когато се стига до случай на самоотбрана, изпадналият в ярост Дрейк убива човек. В затвора той осъзнава заблудите и грешките си. Той се превръща в съвсем различен човек с нова ценностна ориентация. Щом излиза от затвора на свобода, неговата цел става да помогне на брат си Дани да се отърве от пагубното влияние на същите хора.

Сблъсъкът между двете социални групи е зареден със взривоопасни елементи, използвани ловко от определени кръгове, които търсят на всяка цена острото противопоставяне. Филмът анализира сложните колизии, а не се задоволява само с тяхното описание. Затова и внушенията му са дълбоки и засягат начина на мислене на лумпенизираната маса маргинали. Едуард Нортън в ролята на Дрейк е впечатляващ тъкмо с тази дълбочина на внушенията, постигнати с чисто актьорски средства. "Американска история Х" със сигурност ще задоволи вкусовете на онези, които имат предпочитания към социално ангажираните сюжети.

И отново Едуард Нортън...по-късно ще споделя впечатления.Казаха ми задължително да го гледам,пък аз им вярвам... :99:
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчайте ни нещо   Пон Авг 25, 2008 2:14 am

Някой ако може да каже около 5-6-7 комедии,тип колежански :)
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчайте ни нещо   Вто Сеп 02, 2008 5:47 am

Не мога да ти помогна^^

А на мен можете ли да препоръчате нещо...Нещо от рода на "Престиж","Илюзионистът","Мементо"...нещо подбно :d10:
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчайте ни нещо   

Препоръчайте ни нещо
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1